15°C bezchmurnie

Krystyna Pawłowicz robi prezent Krystynie Jandzie

Polityka, Krystyna Pawłowicz prezent Krystynie Jandzie - zdjęcie, fotografia

Krystyna Janda, inicjując na Facebooku tak skutecznie, jak to się stało, „czarny marsz i strajk”, nie sądziła zapewne, że jej antagonistka Krystyna Pawłowicz, która była zdecydowanie przeciw, nagle zagłosuje za. Przede wszystkim nogami!

Ci, którzy byli w Sejmie w czasie nadzwyczajnego posiedzenia komisji sprawiedliwości, widzieli, jak posłanka z Ursusa rączymi susami sadzi na te obrady, żeby zagłosować za wycofaniem się z poparcia antyaborcyjnego wniosku Ordo Iuris. Okazało się bowiem, że gwałtowne i liczne protesty kobiet zrobiły swoje.

Krystyna Pawłowicz zrobiła więc niespodziewany prezent Krystynie Jandzie, która z pewnością ma satysfakcję z tak udanej akcji, pokazującej, że kobiety często – poprzez swą jedność i determinację – mogą zrobić dla wolności więcej niż mężczyźni, zwłaszcza politycy mający usta pełne frazesów.

Krystyna Janda powiedziała kiedyś, że kobiety potrafią się porozumieć ponad podziałami, zwłaszcza jeśli chodzi nie tylko o nie same, ale o obronę podstawowych wartości, które chronią rodzinę przed nadmierną ingerencją wścibskiego państwa. Czyżby Krystyna Pawłowicz zaczęła podzielać ten pogląd?

WOJCIECH PIELECKI

Fot. 

Krystyna Pawłowicz robi prezent Krystynie Jandzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl