9°C słabe opady deszczu

KWW Bezpartyjni Samorządowcy wśród gigantów politycznych

Wybory samorządowe 2018, Bezpartyjni Samorządowcy wśród gigantów politycznych - zdjęcie, fotografia

Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy w Warszawie zarejestrowali swoich kandydatów we wszystkich 9 okręgach wyborczych.

Ruch zgłosił 78 kandydatów, czyli wypełnił maksimum jakie może zgłosić każdy komitet wyborczy.

Należy uznać to za bardzo duży sukces organizacyjny, który świadczy o mobilizacji struktur warszawskich. Zapewne jest to pokłosie budowania środowiska samorządowego metodą oddolną, gdzie  w naturalny sposób do organizacji matki, jaką są Bezpartyjni Samorządowcy, przyłączają się środowiska dzielnicowe, którymi członkami zaś są najbardziej aktywni mieszkańcy dzielnic.

Warto podkreślić, że Bezpartyjni Samorządowcy znaleźli się z wynikiem 78 zarejestrowanych kandydatów wśród gigantów politycznych  - partii PiS oraz partii PO, które również zarejestrowały po 78 osób.

Dużo słabiej wygląda pozycja Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Wojciechowicza - Akcja Warszawa, która aż w trzech okręgach zgłosiła minimalną liczbę kandydatów na radnych, czyli 5. Nie najlepiej to wróży wynikowi Jacka Wojciechowicza. Może lepiej pracować w terenie niż nie schodzić z ekranu telewizyjnego.


KWW Bezpartyjni Samorządowcy wśród gigantów politycznych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl