26°C bezchmurnie

Na czas urlopu można zawiesić aktywność karty miejskiej.

Autobusy, urlopu można zawiesić aktywność karty miejskiej - zdjęcie, fotografia

Zarząd Transportu Miejskiego oferuje taką usługę. Należy zgłosić się do jednego z 21 Punktów Obsługi Klienta na stacjach metra, na Lotnisku Chopina, czy na Dworcu Centralnym. Karta zostanie przekodowana w taki sposób, że zostanie zablokowana od dnia wskazanego przez pasażera. Nie będzie to miało wpływu na aktualne korzystanie z biletu. Pasażer otrzyma jednak zwrot za bilet pomniejszony o 20 proc. jego wartości.


Na czas urlopu można zawiesić aktywność karty miejskiej. komentarze opinie

  • gość 2017-06-27 22:49:27

    Kto to pisał? Informacja jest nieścisła, bo nie można zawiesić karty, można tylko dokonać zwrotu, jak również nie wszystkie 21 punkty są otwarte w czasie wakacji oraz nie ma przekodowania czy blokowania dni, tylko się usuwa te dni z karty -.-

  • gość 2017-06-27 23:44:01

    Super sprawa. Jadę na miesiąc do Australii to mi się opłaca.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-28 06:49:08

    Gratuluję "rzetelnego" wyjaśnienia. Gdy czytam że można kartę zawiesić to wyobrażam sobie że np. Zawieszony tydzień przedłuża ważność karty o kolejne 7 dni a tu jakiś zwrot kasy, jakieś 20%, o co chodzi??? Wyjaśni mi ktoś?

  • Artur Czajkowski - niezalogowany 2017-06-28 09:01:52

    ,,Dziękujemy" ZTM za kolejny dzień horroru komunikacyjnego! Tłok i nerwy! Od dwóch dni do Was piszemy w sprawie tramwaju nr 18! Linia 20 została zawieszona a 18 dostała krótkie składy !!! Czy ktoś u Was monitoruje sytuację? Przyjedzcie ma pętle Żerań w godzinach szczytu.Widzę że macie pasażerów w głêbokiej pogardzie! Dlatego dzisiaj zostanie wystosowała petycja mieszkańców do Prezydent Warszawy oraz do wiadomości kandydatów na Prezydenta Warszawa o wyciągnięcie konsekwencji służbowych winnych tego chaosu. Kto w ZTM wypadł na pomysł że skoro rozpoczęły się wakacje to tramwaje w tym nr 18...nagle opustoszeją!

  • gość 2017-06-28 10:34:26

    DAWNO PISAŁAM DO ZTM 1. o funkcję zawieszania karty na okres urlopu - nie można. 2 - o wprowadzenie biletu poniedziałek - piątek - nie można 3. - o zamianę darmowego biletu ucznia dla szkoły podstawowej (przeważnie w obrębie osiedla) na drugie dziecko/rodzeństwo korzystające z komunikacji szkoła średnia - nie a pieniądze wydane będą !!!!!!!

  • gość 2017-06-29 16:35:28

    Bilet 90 dniowy na 1 strefę to 280zł. Czyli 3zł i 11 groszy za dzień. Urlop to ok 14 dni - co daje utracone 43zł i 55 groszy. 20% z 280zł to 56zł (ZTM podaje w cennik u nie więcej niż 50zł). Czysty zysk. Dla ZTMu.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-29 17:33:25

    Matematyka wyższa widze: zwrot pomniejszony "o", a nie 20% "z"

  • gość 2017-07-01 00:15:41

    kolejny już portal przedrukowuje chyba od kolegów niesprawdzone, nierzetelne informacje, pleni się toto jak zaraza. Nie, nie można zawiesić. Można zwrócić, niewykorzystaną część, ZTM potrąca sobie 20% opłaty manipulacyjnej - a po powrocie kupujemy nowy bilet. Warto dokładnie policzyć, czy to się opłaca, jak urlop krótki...

  • Gość - niezalogowany 2017-09-01 10:35:44

    Informacje w artykule wprowadzają w błąd. Nie mozna zawiesic karty :( szkoda czasu na stanie w kolejce zeby to usłyszeć :(

  • Gość - niezalogowany 2018-05-10 07:07:53

    Kiedyś mi Pani w ZTM powiedziała że jeżeli niewykorzystany bilet 90 dniowy chcemy wymienić na 30 dni, to wtedy opłata manipulacyjna nie jest pobierana. Można w taki sposób to ogarnąć.