Reklama

PILNE! Teraz w Lesie Kabackim nie zapalicie nawet PAPIEROSA

UWAGA! Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wprowadza CAŁKOWITY ZAKAZ palenia ognisk w Lesie Kabackim.

Poprzednio w Warszawie 

O tym, iż na Pradze-Południe otwarto nowy Lidl, już pisaliśmy. W powiecie mińskim miała miejsce dramatyczna akcja ratunkowa nad zalewem, a na Jeziorze Zegrzyńskim dosłownie wybuchła motorówka. 


WAŻNY ZAKAZ - KOMUNIKAT

Dwa dni temu, w piątek - 26 czerwca 2026 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uchylił zarządzenie z dnia 14 listopada 2018 r. wyznaczające miejsca do palenia ognisk w obrębie polany na terenie rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego.

Oznacza to, że od dzisiaj do odwołania na terenie całego rezerwatu - w Lesie Kabackim -  obowiązuje wynikający z ustawy o ochronie przyrody zakaz palenia ognisk i wyrobów tytoniowych oraz używania źródeł światła o otwartym płomieniu. Niedopuszczalne jest rozpalanie ognisk, używanie grilli i jakiejkolwiek innej formy otwartego ognia. 

Reklama

Uchylenie zarządzenia umożliwiającego palenie ognia na terenie polany w obrębie rezerwatu podyktowane jest bardzo wysokim zagrożeniem pożarowym wynikającym z obecnych warunków atmosferycznych i spodziewanej fali upałów.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów w trosce o przyrodę Lasu Kabackiego, który jest największym rezerwatem na terenie naszego województwa.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wio.waw.pl




Reklama