UWAGA! Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wprowadza CAŁKOWITY ZAKAZ palenia ognisk w Lesie Kabackim.
O tym, iż na Pradze-Południe otwarto nowy Lidl, już pisaliśmy. W powiecie mińskim miała miejsce dramatyczna akcja ratunkowa nad zalewem, a na Jeziorze Zegrzyńskim dosłownie wybuchła motorówka.
Dwa dni temu, w piątek - 26 czerwca 2026 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie uchylił zarządzenie z dnia 14 listopada 2018 r. wyznaczające miejsca do palenia ognisk w obrębie polany na terenie rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego.
Oznacza to, że od dzisiaj do odwołania na terenie całego rezerwatu - w Lesie Kabackim - obowiązuje wynikający z ustawy o ochronie przyrody zakaz palenia ognisk i wyrobów tytoniowych oraz używania źródeł światła o otwartym płomieniu. Niedopuszczalne jest rozpalanie ognisk, używanie grilli i jakiejkolwiek innej formy otwartego ognia.
Uchylenie zarządzenia umożliwiającego palenie ognia na terenie polany w obrębie rezerwatu podyktowane jest bardzo wysokim zagrożeniem pożarowym wynikającym z obecnych warunków atmosferycznych i spodziewanej fali upałów.
Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów w trosce o przyrodę Lasu Kabackiego, który jest największym rezerwatem na terenie naszego województwa.
Zobacz także:
Zobacz także:
Zobacz także:
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze