21°C bezchmurnie

Zagrożenie Shengen

Polityka, Zagrożenie Shengen - zdjęcie, fotografia

Coraz częściej podnoszą się głosy nawołujące do stawiania płotów na granicach państw, także tych, które nie mają zagrożonej granicy zewnętrznej UE. Np. niektórzy politycy niemieccy chcieli by barier na granicy Niemiec i innych krajów - członków UE znajdujących się w strefie Shengen. 
 

Do niedawna krytykowani Węgrzy ustawili płot na zewnętrznej granicy Unii. I o to chodzi. potrzebujemy między innymi uszczelnienia naszych granic zewnętrznych.

Natomiast zamykanie granic wewnętrznych musi ograniczyć, a w końcu doprowadzić do rezygnacji z jednej z najważniejszych wartości Unii - swobodnego przepływu osób i towarów. To by był początek końca UE.


Kryzys uchodźczy jest groźniejszy, niż ktokolwiek mógł przypuszczać, a działania Europy wobec tego problemu są zbyt ociężałe i ograniczone.


Nadchodzi zima, która ograniczy na kilka miesięcy strumień imigrantów. UE ma kilka miesięcy na przygotowanie i wdrożenie radykalnych, kompleksowych działań antykryzysowych: skuteczne uszczelnienie granic zewnętrznych, stworzenie systemu przyjmowania i selekcji imigrantów dla oddzielenia uchodźców od reszty, a przede wszystkim radykalnego wsparcia materialnego uchodźców w krajach bezpośrednio graniczących z rejonami konfliktów.

Zagrożenie Shengen komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl