Będą butelkomaty w Warszawie. Za butelki dostaniesz bilety do kina, autobusu

Samorząd, Będą butelkomaty Warszawie butelki dostaniesz bilety autobusu - zdjęcie, fotografia

W Warszawie niedługo staną butelkomaty. Będzie można w nich oddać butelki plastikowe, szklane lub puszki aluminiowe. W zamian za butelki będzie można zbierać tzw. ECO-punkty. Zgromadzone punkty będziemy mogli wymienić na bilety do kina, zniżki na bilety autobusowe, kawę lub inne zakupy. Dokładna lista ma być jeszcze ustalana.

Na początek w stolicy ma stanąć dziesięć takich zewnętrznych maszyn. Co warto podkreślić będą to pierwsze na świecie butelkomaty, które będą przyjmowały trzy rodzaje różnych opakowań.

Źródło: Onet

Będą butelkomaty w Warszawie. Za butelki dostaniesz bilety do kina, autobusu komentarze opinie

  • gość 2019-05-23 09:49:26

    Świetny pomysł. Mam nadzieję, że szybko powstanie ich więcej w Warszawie.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 10:46:15

    Super!!!

  • Jarosław - niezalogowany 2019-05-23 10:48:32

    Jeżeli planowane jest kaucjowanie butelek pet to oczekuje zwrotu kaucji. Bilety na autobus dla nie korzystających z tej formy podróży są nieatrakcyjne. Eko-punkty są extra pomysłem ale muszą obejmować nie tylko kina ale teatry, operę czy filharmonia.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 11:02:15

    To jak dostaniesz bilet, to zaczniesz korzystać.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 12:20:04

    Pierwszy taki pomysł, pierwsze darmowe udogodnienia i juz pierwsza fala rozczarowanych i niezadowolonych :)) Przecież jesli pomysł sie nie podoba, to nie ma nakazu korzystania z tańszych biletów lub kawy :) Filharmonie i teatry beda funkcjonowały bez butelkomatow tak czy siak ;)

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 12:32:35

    Wszystko pięknie ładnie gdyby nie te brednie że te automaty będą pierwsze na świecie które przyjmują 3 rodzaje śmieci...nawet z tak prostym tematem jak butelki maty wciskają nam ciemnotę...w Niemczech w kaDym supermarkecie są takie automaty , przyjmują puszki po piwie i napojach , butelki szklane po piwie i napojach , butelki plastikowe po piwie i napojach , słoiki po jogurtach , a nawet całe kisty butelek po piwie ..gdzie ta innowacja pierwsza na świecie ja się pytam ? Gdzie !

  • GośćSzakal - niezalogowany 2019-05-23 12:46:08

    A co z zawodowymi zbieraczami bo ich bilety nie interesują a kasa na chleb i mleko

  • Kicia - niezalogowany 2019-05-23 13:25:54

    Super, a może karma dla psów

  • rmal - niezalogowany 2019-05-23 13:37:33

    'pierwsze na świecie butelkomaty, które będą przyjmowały trzy rodzaje różnych opakowań' - co za ściema....
    w Danii od kilkunastu lat takie działają w każdym markecie....

  • rmal - niezalogowany 2019-05-23 13:39:19

    poza tym to niech oddają pieniądze które płacimy za te opakowania a nie jakieś eko-punkty. Tak jak w innych krajach. Kupujesz to płacisz za butelkę, oddajesz to masz zwrot

  • gość 2019-05-24 11:50:37

    byloby swietnie. tylko niech ich duzo nastawiaja, zeby nie trzeba sie bylo wozic z butelkami. rozumiem, ze nie mozna ich zgniesc.

  • gość 2019-05-24 11:51:26

    nie wiem czy pierwsze na swiecie. w holandii takie butelkomaty byly juz lata temu.

  • gość 2019-05-24 13:43:51

    Brakuje informacji kiedy i gdzie będą te butelkomaty...

  • gość 2019-05-24 13:44:21

    Brakuje informacji kiedy i gdzie będą te butelkomaty...

  • ac - niezalogowany 2019-05-24 14:13:07

    Niezłe sobie "pierwsze w świecie". Na Litwie też od kilku lat to mamy. Szkło, plastik, aluminium. Tyle że zamiast punktów, otrzymujemy paragon, który można wymienić na pieniądze, albo zapłacić z nim w zwykłym sklepie. Zresztą niedawno delegacja z Polski przyjeżdżała do nas w tej kwestii, dla "wymiany doświadczeń".

  • gość 2019-05-24 14:37:56

    kase by dali jak w cywilizowanych krajach, a nie jakies eko g

  • Gośćmartusia19 - niezalogowany 2019-05-25 00:36:22

    W Holandii oddaje się butelki plastikowe i honorowane są jako kaucja przy kasie. Szklane również. I to nie są pieniądze gdzie "Się nie opłaca ". Czyli można.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-26 02:01:30

    Super poprosimy taki na Bródnie

  • gość 2019-06-10 20:50:56

    Dlaczego nie można oddać ludziom tych pieniędzy? To kino, teatr czy autobus są zasialne energią praniczną? Kartki na żywność by dali bo kolejki to już są.

Dodajesz jako: |