Reklama

Już nie Rondo Żaba, a Rondo Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej?

W związku z tym, co nadal dzieje się w Ukrainie, i jak warszawiacy przyjęli uchodźców, rodzą się różne pomysły.

Kilka tygodni temu padł pomysł, aby kładkę pieszo-rowerową nad Wisłą konkretnie nazwać. Miałby to być "most przyjaźni Polsko-Ukraińskiej". Teraz w internecie pojawiła się kolejna petycja, tym razem dotycząca jednego z stołecznych rond. W każdej chwili chętni mogą ją podpisać.

Chodzi o zmianę nazwy Ronda Żaby na "rondo przyjaźni Polsko-Ukraińskiej". Autor apelu w uzasadnieniu twierdzi, iż Polacy, którzy realnie pomagali potrzebującym uchodźcom z Ukrainy, mijając takie rondo "będą mogli poczuć dumę z tego, że przyczynili się do zostawienia świata choć trochę lepszym, niż je zastali". 

Reklama

Dla przyszłych pokoleń to rondo miałoby natomiast reprezentować wzorce godne naśladowania. 

Co o tym sądzicie? Myślicie, że warto byłoby to zrobić? 

Fot. Rondo Żaba - ZDM w Warszawie/Grafika własna

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wio.waw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości