17°C pochmurno z przejaśnieniami

Kto kandydatem PO na Prezydenta Warszawy w 2018?

Wybory samorządowe 2018, kandydatem Prezydenta Warszawy - zdjęcie, fotografia

Pewne jest, że rządząca stolicą od 2 grudnia 2006 roku Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wystartuje w wyborach samorządowych w 2018 roku, nie będzie ubiegała się o czwartą kadencję. Platforma Obywatelska jednak cały czas w Warszawie cieszy się dużym poparciem i po ostatnich porażkach w wyborach na prezydenta Polski i parlamentarnych nie chce oddać swojego bastionu w stolicy.

Decyzja o kandydacie PO na urząd prezydenta m.st. Warszawa jeszcze nie zapadła, ale dwóch potencjalnych kandydatów jest już znanych. Są nimi: Rafał Trzaskowski, Andrzej Halicki.

Największe szanse wydaje się mieć Rafał Trzaskowski, którego kilka miesięcy temu zarekomendowała sama Gronkiewicz-Waltz. Trzaskowski (ur. 1972 r. w Warszawie) to m.in. europoseł VII kadencji Parlamentu Europejskiego, były minister administracji i cyfryzacji i były sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Aktualnie jest posłem na Sejm. Do parlamentu jednak nie startował z Warszawy, a z okręgu nr 13 czyli z Krakowa. Zdobył 47080 głosów.

Drugim nazwiskiem które również często pada w kontekście kandydata PO w wyborach samorządowych w Warszawie jest Andrzej Halicki, rocznik 1961. Halicki również pochodzi z Warszawy i ma bogate doświadczenie parlamentarne. W Sejmie jest od czterech kadencji. Aktualnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego klubu PO w Sejmie. Do Sejmu dostał się z okręgu Warszawskiego, w którym uzyskał 13859. Był również ministrem administracji i cyfryzacji, zastąpił na tym stanowisku Trzaskowskiego.

Decyzja o wyborze kandydata Platformy Obywatelskiej, który wystartuje w wyborach samorządowych pod koniec 2018 roku, ma zapaść do końca lipca.

Kto kandydatem PO na Prezydenta Warszawy w 2018? komentarze opinie

  • gość 2017-05-11 23:46:34

    Nie chcę PO we władzach Warszawy!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na wio.waw.pl

Wybory samorządowe 2018, - więcej informacji