Reklama

Głos Knapika w duecie z synem

Mieszkańcy stolicy od wielu lat kojarzą kojący głos Tomasz Knapika w warszawskiej komunikacji miejskiej. W nowych zapowiedziach przystankowych usłyszymy go razem z synem Maciejem, na co dzień dziennikarzem telewizyjnym.

Tomasz Knapik pierwsze komunikaty nagrał w 2008 roku, gdy do stolicy trafiły autobusy wyposażone w system zapowiedzi głosowych. Charakterystyczny i spokojny głos lektora informuje pasażerów m.in. o przystankach, ostrzega przed wysiadaniem na jezdnię albo uprzedza, że za chwilę nastąpi koniec trasy.

Lektor filmowy zmarł w 2021 roku.

 

Po śmierci Tomasza Knapika zdecydowaliśmy, że nie będziemy rezygnować z nagranych przez niego komunikatów, do których pasażerowie są przywiązani. To „znak firmowy” Warszawskiego Transportu Publicznego. Informacje dla pasażerów muszą być jednak cały czas aktualizowane, więc trzeba było wybrać nowego lektora – wyjaśnia Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. – W tej sytuacji kandydatura Macieja Knapika, znanego dziennikarza telewizyjnego, pracującego głosem, więc mającego odpowiedni warsztat, nasuwała się sama. „Głos Knapika” pozostanie wyróżnikiem stołecznej komunikacji.

Reklama

 

Oba głosy w nowych zapowiedziach przystankowych zostaną połączone w jedno. Maciej Knapik do frazy „następny przystanek” wypowiadanej przez ojca doda nazwę konkretnego przystanku. Na razie zostało nagranych około 40 takich komunikatów (syn Tomasza - Maciej Knapik nagrywa komunikaty dla miasta bezpłatnie).

UM

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wio.waw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości