Reklama

4 osoby ranne w wypadku w Chorwacji opuściły już polski szpital. W tym tygodniu możliwe sprowadzenie kolejnych poszkodowanych do Polski

W sobotę nad ranem na autostradzie w Chorwacji doszło do wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami udającymi się do Medziugorie. Autobus wjechał w kanał, a cała przednia część została zmiażdżona w wyniku czego zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 ciężko.

Cztery osoby, które zostały ranne w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji i przyleciały w sobotę do Warszawy rządowym samolotem w towarzystwie polskiej delegacji opuściły już Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Jak przekazał w niedzielę wicedyrektor placówki doktor Artur Zaczyński pacjenci nie wymagali dłuższej hospitalizacji.

 

Nie wymagają one dalszej hospitalizacji i pod opieką rodzin opuścili nasz szpital.

 

28 pacjentów wciąż przebywa w szpitalach, 19 jest w stanie ciężkim. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że prawdopodobnie w tym tygodniu, być może w środę do Polski zostaną przewiezieni kolejni ranni w wypadku w Chorwacji.

Reklama

Identyfikacja ofiar

Zidentyfikowano wszystkie osoby, które przeżyły wypadek autokaru w Chorwacji. Bagaże poszkodowanych zostały zabezpieczone, a wczoraj rozpoczęła się oficjalna identyfikacja ofiar śmiertelnych. Jak zapewniła Ambasada RP w Chorwacji: 

Staramy się zrobić wszystko, aby dokonać jak najszybszej identyfikacji.

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wio.waw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości