Reklama

Rozpoczął się sezon łyżwiarski. Warszawa otwiera 15 lodowisk, na niektórych pojeździsz za darmo

05/12/2021 05:25

Miasto uruchomi w tym roku 15 lodowisk w 12 dzielnicach. Niektóre ślizgawki już działają. Ratusz poinformował z kolei, że w już sobotę zostanie otwarte lodowisko na Rynku Starego Miasta.

Jak na razie działają już cztery ślizgawki - na Mokotowie, Targówku, Ursynowie i w Wawrze. W tę sobotę zostanie otwarta również na Rynku Starego Miasta z całkowicie nową konstrukcją. Zastąpiła ona dotychczasową, mocno wysłużoną,   drewnianą. Jak informuje ratusz, zastosowano energooszczędne rozwiązania, które obniżą zużycie wody i prądu.

Poza tym, przez cały sezon będą otwarte lodowiska w dzielnicach: Ursus, Wawer, Targówek, Wesoła, Ochota, Białołęka, Wilanów, Mokotów, Wola, Śródmieście, Żoliborz.

Reklama

Wejście na lodowiska na Bemowie, w Ursusie, Wesołej, Śródmieściu i na Żoliborzu jest bezpłatne. Jednak w pozostałych dzielnicach nie zapłacimy więcej niż 5 do 11 złotych za godzinę. Dodatkowo przy każdym lodowisku będzie działać wypożyczalnia łyżew, więc nie musimy mieć własnego sprzętu.

Lista lodowisk:

Niektóre z dzielnicowych ośrodków sportowych przygotowały ofertę dodatkową np. na lodowisku przy ul. Strumykowej 21 na Białołęce 7 grudnia odbędą się Mikołajki, a na Mokotowie przy ul. Inspektowej 1 będą organizowane łyżwiarskie czwartki i zimowy triathlon.

Reklama

fot. UM Warszawa

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo wio.waw.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości